Українська консалтингова компанія NAI Ukraine провела дослідження ринку нерухомості в столиці Республіки Казахстан

Українська консалтингова компанія NAI Ukraine провела дослідження ринку нерухомості в столиці Республіки Казахстан

05.06.18
Розмір шрифту A- A+

Як повідомлялось раніше, девелопер з Республіки Казахстан запросив NAI Ukraine для проведення досліджень у місті Астана.

Лівий берег Астани – престижний район, що швидко розвивається та який розташований неподалік від ділового центру й основних міських локацій. Тут активно ведеться зведення житла преміум-сегменту. Хороша транспортна інфраструктура зумовила високий рівень досяжності локації як автомобільним, так і громадським транспортом.

У процесі дослідження було встановлено, що офісний ринок Астани переживає спад орендних ставок та ріст вакантності, спричинений зниженням ділової активності та масштабним веденням нової пропозиції. У цих умовах підвищується конкуренція та вимоги до успішних бізнес-центрів, особливо до якості їхнього розташування. Це призводить до збільшення потреби в об’єктах на Лівому березі порівняно з іншими локаціями, особливо Класу B/B+ з лояльною ціновою політикою. Незважаючи на все ще значний рівень вакантності, викликаний великою новою пропозицією, компанії виявляють високий інтерес до якісних об’єктів. Крім того, щорічно в Астану приїздить близько 50 тис. людей, які у підвищують попит на різноманітні товари та послуги. Разом з цим розвивається економіка міста, що в результаті породжує передумови для відновлення попиту на орендну офісну нерухомість через декілька років.

З іншого боку, населення міста постійно збільшується, що підвищує попит на товари послуги та розваги. Разом з цим розвивається торговельна нерухомість міста, яке поки що помірно заповнене торговими майданчиками.

 

Девальвація національної валюти та зниження прибутків населення негативно відображаються на сегменті ритейлу, що призводить до певного зниження орендних ставок і збільшення вакантності, проте ринок торговельної нерухомості Астани залишається перспективним.

Читайте також: