Тренди офісної нерухомості: орендарі віддають перевагу передмістям?

Тренди офісної нерухомості: орендарі віддають перевагу передмістям?

16.11.17
Розмір шрифту A- A+

Тривають дискусії щодо того, чи орендодавці віддають перевагу офісам у центрі міст чи  у передмістях. Офіси таких брендів як Toyota та Liberty Mutual, продовжують відкриватися у приміських районах, і привабливість приміських локацій користується щораз більшим успіхом у порівнянні з містом. Отже, де вигідніше мати офіс?

Ось чотири фактори, які слід враховувати при виборі між приміськими та міськими офісами:

Зважайте на кількість квадратних метрів

У передмістях немає дефіциту простору, і компанії можуть створювати цілі офісні містечка з  неймовірними зручностями – тренажерними залами, ресторанами, пральнями та відкритими зеленими зонами для відпочинку.

Попит на офіси у передмістях постійно зростає, та ми бачимо як усе більше різноманітних компаній обслуговують ці приміські офіси. Ці простори mixed-use пропонують ресторани у пішохідній доступності, магазини, сервісні центри та розваги для працівників.

Не забувайте про вартість

Офісні приміщення здебільшого дорожче у місті через обмежену кількість доступного простору. Для більшої кількості квадратних метрів за нижчою орендною ставкою компанії розглядають офісні приміщення у передмісті.

Так, наприклад, у США орендні ставки в передмісті приблизно на $ 11 менше на квадратний фут, ніж у центри. А оскільки вакантність у заміських будівлях вища, то орендарі також мають змогу вести переговори про поступки від орендодавця.

Де талант?

Мілленіали, як правило, тяжіють до міських умов. Це означає, що талановитий пул працівників на ринках міських офісів набагато більший. Оскільки мілленіали продовжують відкладати придбання власних будинків, то вони здебільшого орендують квартири поблизу основних міських принад – магазинів, барів та ресторанів, торговельних центрів та інших розваг.

Саме тому численні компанії відкривають офіси у центрі міста, аби бути більш привабливим місцем роботи для мілленіалів, що живуть поблизу.  Оскільки ж мілленіали вже зовсім скоро стануть найбільшим працездатним поколінням у світі, цей фактор грає важливу роль для успіху та довголіття компаній.

… і, звичайно,  доступність

Громадський транспорт та зручні служби таксі зменшили кількість людей, що прагнуть мати власне авто. Для компаній, що обирають приміські офісні приміщення, це може стати проблемою. Адже працівники не зможуть дістатися офісу громадським транспортом і, обравши роботу у передмісті, змушені будуть купувати авто.

Поєднання житлових приміщень та приміських офісів може вирішити цю проблему, створивши стиль життя, що практично нічим не відрізняється від міського, де співробітники можуть потрапити на роботу пішки чи на велосипеді та насолоджуватися зручностями, що знаходяться на відстані декількох кроків від їхньої квартири або офісу. Ця тенденція, ймовірно, спонукатиме мілленіалів переїжджати до передмість, а не залишатися у центральних районах мегаполісів.

Читати в оригіналі: http://www.naiglobalnewslink.com/cre-outlook/where-are-the-offices-do-tenants-prefer-the-city-or-the-suburbs