Що обирають споживачі – котеджі або таунхауси? Про це розповіли експерти на прес-сніданку NAI Ukraine

Що обирають споживачі – котеджі або таунхауси? Про це розповіли експерти на прес-сніданку NAI Ukraine

03.02.19
Розмір шрифту A- A+

На ринку котеджної нерухомості столиці та передмістя спостерігається значне перенасичення, однак, все одно з’являються нові об’єкти котеджної забудови.

За словами керівника департаменту консалтингу та оцінки NAI Ukraine Ірини Трунової, споживчий попит у 2018 році перебував на рівні попереднього року і не демонструє наразі жодних передумов до зростання. Це не могло не відбитися на структурі пропозиції – спостерігається падіння на 6% в порівнянні із початком року.

У загальній структурі все ще лідирують котеджі, займаючи 47% від усієї пропозиції. При цьому, частка таунхаусів не набагато менше – 45%.

Найбільше котеджних містечок у Дарницькому, Солом’янському та Голосіївському районах – 39%, 13% і 11% відповідно. Якщо ж говорити про передмістя, то найбільша кількість знаходиться у Києво-Святошинському районі – 46%.

Середня вартість квадратного метра в будинках Києва – 937 дол. США/кв.м., у передмісті – 752 дол. США/кв.м.

При невисокому попиті на цей вид нерухомості ціни залишаються більш-менш стабільними, навіть не дивлячись на підвищення собівартості.

Як показує аналіз NAI Ukraine, змінилася також структура попиту. Якщо раніше будинок площею 350 кв.м вважався середнім, то зараз це вже великий проект, на який важко знайти покупця. У підсумку, з 2009 року, більшість девелоперів змушені переформатуватися в бік зменшення площ.

За словами Ірини Трунової, подальша ситуація багато в чому буде залежати від стабільності економічної ситуації. На попит і пропозицію вплине розвиток автотранспортних розв’язок у Києві і області. Також велику роль може зіграти енергоефективність нового житла, яке запропонують девелопери, що безпосередньо пов’язано з комунальними платежами.