NAI Ukraine: вакантність на ринку торговельної нерухомості Києва знижується

NAI Ukraine: вакантність на ринку торговельної нерухомості Києва знижується

01.08.17
Розмір шрифту A- A+

У першій половині 2017 року український ринок торговельної нерухомості поповнився відкриттям невеликого об’єкту Academ city (GLA 8000 м2), зазначається в аналітичному звіті компанії NAI Ukraine «Огляд ринків нерухомості Києва за І півріччя 2017 року».

Нагадаємо, що пропозиція Києва у 2016 році поповнилася введенням в експлуатацію декількох торгових центрів, особливою подією на ринку стало відкриття першого об’єкту суперрегіонального формату в Україні – Lavina mall (GLA 127 000 м.кв.).

Загальний обсяг торгових об’єктів столиці досяг 1 307 тис. м2, що відповідає показнику 449 м2 за рівнем забезпеченості на 1000 жителів.

До кінця поточного року очікується відкриття I черги ТРЦ Rive Gauche, Smart Plaza Polytech, Retail Park Petrivka, загальною орендною площею майже 50 тис. м2, що на 66% нижче, ніж в минулому році.

«В той же час, на 2018-2019 рр. заплановано відкриття масштабних торговельних об’єктів, серед яких є суперрегіональні ТРЦ, що, за умови їх введення в експлуатацію подвоїть пропозицію на ринку. Відповідно конкуренція істотно збільшиться. Споживачеві запропонують нові об’єкти з великою кількістю конкурентних переваг у порівнянні зі старими, і йому доведеться вибирати заново, переглядаючи свої пріоритети і не дивно, що швидше за все він вибере нові сучасні об’єкти з якісної торговельної архітектурою, максимальної представленістю брендів і унікальною концепцією шоппінгтеймент, що змусить менш конкурентні об’єкти звернутися до реконцепції», – зазначив CEO NAI Ukraine Віталій Бойко.

Зберігаються передумови для відкриття нових і розширення існуючих брендів завдяки поліпшенню споживчих настроїв, товарообігу, появи якісних торгових приміщень у нещодавно відкритих і перспективних об’єктах. За умови збереження позитивних споживчих тенденцій і введення заявлених якісних об’єктів, 2018-2019 рр. будуть досить активні у плані експансії і появі нових рітейлерів на ринку.

З досягненням планової заповнюваності нових об’єктів вакантність на ринку знижується. Відкриття нових об’єктів у цьому і наступних роках швидше поверне більш високі значення показника вакантності. «Однак, активна експансія брендів і практика відкриття нових об’єктів із заповнюваністю 70-80% не призведе до масштабного просідання ринку», – прокоментував Віталій Бойко.

У першій половині 2017 року не пощастило практично повністю перейти на фіксацію ставок в іноземній валюті. Використання відсотка від товарообігу також поширений інструмент ціноутворення багатьох керуючих компаній торгових об’єктів. Крім того, середня ставка за перші шість місяців зросла – цьому сприяло поліпшення споживчих настроїв і зростання товарообігу, а також активність рітейлерів-орендарів на тлі поступового заповнення нових об’єктів і зниження ринкової вакантності.

Як повідомлялося, у першій половині 2017 року товарообіг в Україні підвищився на 10,7% на фоні рекордного покращення споживчих очікувань. ВВП України показало зростання в 2,3%, темпи інфляції та девальвації сповільнилися, при зростанні у промисловій, аграрній та будівельній галузях. Це дозволило піднятися Україні у ряді міжнародних рейтингів, таких як Doing Business і Human Development Index. Разом з цим, покращилися споживчі настрої українців і зріс обсяг роздрібного товарообігу.

Дивіться відео повної презентації огляду у прес-центрі Liga.net.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine представляє інтереси NAI Global з липня 2016 року. За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 375 офісів у 55 країнах світу із 6700 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує 45 млрд.доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.