NAI Ukraine: вакантність на логістичному ринку нерухомості Києва знизилася до 9%

NAI Ukraine: вакантність на логістичному ринку нерухомості Києва знизилася до 9%

02.08.17
Розмір шрифту A- A+

За результатами першої половини 2017 року основні статистичні показники, що впливають на ринок логістичної нерухомості поліпшуються: вантажообіг у країні за перші 5 місяців 2017 року зріс на 7% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. При цьому, у Київському регіоні – на рекордні 31%, зазначається в аналітичному звіті NAI Ukraine.

Враховуючи, що роздрібний товарооборот зріс на 11% у перші п’ять місяців 2017 року порівняно з аналогічним періодом минулого року, активність ритейл і логістичних операторів, які є основними орендарями логістичної нерухомості, продовжує відновлюватися.

Вакантність протягом року знизилася до 9% за підсумками першого півріччя, а орендні ставки на ринку залишалися стабільними і знаходилися у діапазоні 2,5-5 дол. / м2.

«Поки, девелопмент на ринку залишається обмеженим: останні кілька років зберігається тенденція превалювання проектів built-to-suit над проектами для відкритого ринку», – коментує CEO NAI Ukraine Віталій Бойко.

Так, і у першій половині 2017 року введені в експлуатацію нова секція комплексу FM Logistic під потреби конкретної компанії і нова черга San Factory, вже повністю реалізована споживачеві. До кінця року, буде введено ще щонайменше близько 30 тис. м2 площ, з них лише менше 5% – для відкритого ринку. Більш масштабне спекулятивна пропозиція очікується у 2018 році.

В продовження значущої події на ринку у 2016 року – покупки логістичного комплексу «Термінал Бровари» площею 49 тис. м2, у першому півріччі 2017 року був куплений логістичний комплекс Kopylov площею 30 тис. м2.

«Таким чином, ринок логістичної нерухомості демонструє перші ознаки стабілізації, завдяки покращенням на ринку торгівлі та логістики, які є основними орендарями складських площ. Перші успіхи проявляються у підвищенні попиту, зменшення вакантності і стабілізації орендних ставок. При збереженні позитивної динаміки макроекономічних показників в економіці, прогнози на 2017 рік для ринку також оптимістичні – очікується зростання попиту, зміцнення і навіть зростання ставок і зниження вакантності», – зазначив Віталій Бойко.

Як повідомлялося, у першій половині 2017 року товарообіг в Україні підвищився на 10,7% на фоні рекордного покращення споживчих очікувань. ВВП показало зростання в 2,3%, темпи інфляції та девальвації сповільнилися, при зростанні у промисловій, аграрній та будівельній галузях. Це дозволило піднятися Україні в ряді міжнародних рейтингів, таких як Doing Business і Human Development Index. Разом з цим, покращилися споживчі настрої українців і зріс обсяг роздрібного товарообігу.

Дивіться відео повної презентації огляду у прес-центрі Liga.net.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine представляє інтереси NAI Global з липня 2016 року. За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 375 офісів у 55 країнах світу із 6700 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує 45 млрд.доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.