NAI Ukraine: Товарообіг в Україні підвищився на 10,7% на фоні рекордного покращення споживчих очікувань

NAI Ukraine: Товарообіг в Україні підвищився на 10,7% на фоні рекордного покращення споживчих очікувань

27.07.17
Розмір шрифту A- A+

У першому півріччі 2017 року більшість показників продовжило позитивну динаміку, вказується в аналітичному звіті  компанії NAI Ukraine “Огляд ринків нерухомості Києва за І півріччя 2017 року” . Так, зростання реального ВВП України у першому кварталі 2017 року склало 2,5%  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В той же час обсяги експорту та імпорту зросли на 27% і 24% відповідно. Обсяги будівельних робіт у країні перевершують показник аналогічного періоду 2016 року у 36%. Разом з тим збільшився приріст прямих і капітальних інвестицій.

Середня заробітна плата зросла на 5% по Україні. А обсяг роздрібного товарообороту зріс на 10,7%, одночасно з покращенням споживчих очікувань до рекордного за останні 2 роки рівня.

Рівень інфляції помірний – зростання на 7,9% за підсумками перших 6-ти місяців року.

Показники сільськогосподарської сектору збереглися на рівні 2016 року.

Засновник і CEO NAI Ukraine Віталій Бойко зазначив, що інвестиційна привабливість різних бізнес напрямків в Україні поступово зростає. Однак, спостерігався негативний показник індексу промислової продукції разом з ростом обсягів її реалізації – переважно, за рахунок падіння обсягів добувної промисловості. Також, за словами Віталія Бойко, ряд економічних проблем минулих років залишилися актуальними: зростання доходів населення відстає від темпів інфляції і девальвації, і їх рівень є дуже низьким у порівнянні з багатьма країнами світу, економіка країни оцінюється міжнародними рейтингами як корумпована, обмежена з точки зору економічної свободи і володіє низькою конкурентоспроможністю на міжнародній арені.

Нагадаємо, що за підсумками 2016 року, економіка України продемонструвала стабілізацію з тенденцією до помірного зростання за основними показниками. Так, ВВП показало зростання в 2,3%, темпи інфляції та девальвації сповільнилися, при зростанні у промисловій, аграрній та будівельній галузях. Це дозволило піднятися країні в ряді міжнародних рейтингів, таких як Doing Business і Human Development Index. Разом з цим, покращилися споживчі настрої українців і зріс обсяг роздрібного товарообігу.

Прогноз ВВП на 2017 год – зростання на 1,9%, в 2018 – зростання на 3,2%.

Дивіться відео повної презентації огляду у прес-центрі Liga.net.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine представляє інтереси NAI Global з липня 2016 року. За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні  NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 375 офісів у 55 країнах світу із 6700 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує  45 млрд.доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.