NAI Ukraine: тепер клієнти NAI Global в Україні зможуть скористатися послугою управління активами за світовими стандартами

NAI Ukraine: тепер клієнти NAI Global в Україні зможуть скористатися послугою управління активами за світовими стандартами

07.09.17
Розмір шрифту A- A+

З вересня 2017 року компанія NAI Ukraine почала надавати послугу управління активами. Про це заявив засновник та CEO компанії NAI Ukraine Віталій Бойко.

Сьогодні на ринку України наявна велика кількість «стресової» нерухомості – цілісних майнових комплексів та об’єктів, що банки отримали у якості застави по неповернутим кредитам. Така нерухомість часто є збитковою через постійні витрати на її утримання. Крім того, для управління таким портфелем необхідна команда професіоналів, яка б ефективно вирішувала наявні завдання, а у банків-заставодержателів не завжди в штаті є кваліфікований персонал для цього. Але, саме завдяки експертним рішенням управлінців, можливо встановити яких поліпшень потребують активи та, через нескладні заходи, суттєво покращити показники портфелю. Наприклад, здійснити необхідні маркетингові заходи, сформувати нову концепцію, виконати оцінку, юридичну очистку або технічне переоснащення.

«Зростання витрат на обслуговування та експлуатацію об’єктів, що не генерують дохід, змушує банки знижувати ціну їх реалізації до межі економічної доцільності. Але, у багатьох випадках, завдяки професійному управлінню об’єктами, можливо збільшити їхню прибутковість та, як наслідок, створити кращу пропозицію по реалізації об’єктів», — зазначив керівник напрямку корпоративної нерухомості NAI Ukraine Дмитро Корнієнко.

У світовій практиці управлінням активами займаються компанії, що спеціально створюються або залучаються банками для забезпечення належної ринкової вартості портфелю активів. При цьому, вони не лише забезпечують запланований рівень поточних показників доходу від оренди або розміру капітальних і операційних витрат. Серед їх завдань — прогноз ризиків та використання можливостей ринкової ситуації. Якщо певний актив у портфелі морально застаріє через 3-5 років — необхідно попередити власника про необхідність його реконструкції або продажу. А у разі прогнозу зростання ринку – своєчасно вказати на нові можливості для інвестицій. Таким чином, основною рисою послуг управління активами, на відміну від управління нерухомістю – є наявність стратегічного та фінансового менеджменту, при чому, зазначені послуги є актуальними не тільки для банків, а для власників будь-яких активів.

«Сьогодні в Україні склалася практика, коли компанія-власник нерухомості самостійно управляє нею. Однак досвід показує, що такий підхід не завжди ефективний. Власники великих активів повинні докладати величезних зусиль на їхнє обслуговування та експлуатацію об’єктів, що, безумовно, відволікає їх від подальшого розвитку та основної діяльності», – прокоментував Віталій Бойко.

Передача активів в управління спеціалізованій управляючий компанії дозволяє з меншими ризиками та витратами забезпечити стабільні показники портфеля нерухомості. Як приклад успішного делегування функцій управління торговим центром можна привести Lavina Mall, де власник доручив всі комерційні питання професіоналам – NAI Ukraine, які займаються здачею площ ТРЦ в оренду, забезпеченням доходності, своєчасністю орендних платежів, тощо. В результаті за 6 місяців, завдяки NAI Ukraine, було підписано 54 лізингові угоди і здано в оренду 26 000 м.кв. торгових площ. Сьогодні серед орендарів ТРЦ — найкращі міжнародні бренди: Lacoste, Superstep, Levi’s, Terranova, Calliope, McDonald’s, Sinsay, Mohito, Cropp Town, Reserved, House, SuperDry, New Yorker, Inditex та інші.

Завдяки міжнародному досвіду нового керівника напрямку Дмитра Корнієнка та постійній співпраці з NAI Global, компанія NAI Ukraine надаватиме послугу управління активами за світовими стандартами. Доступ до мережі NAI Global, що включає 7000 професіоналів у 55 країнах, окрім унікальних можливостей для використання найкращих світових практик, надає можливість налагоджувати ділові контакти та пропонувати українські активи на міжнародному рівні.

Багато клієнтів NAI Global вже представлені в Україні, серед них: General Electrıc, Alphabet, Microsoft, Citigroup, IBM, Jonson&Jonson, Procter&Gamble, PepsiCo, UPS, HP, Coca-Cola, Catterpillar, Oracle, Facebook, Philip Morris, Xerox та інші.

Нагадаємо, що напрямок корпоративної нерухомості NAI Ukraine очолив Дмитро Корнієнко — адвокат із 15-річним досвідом керівництва девелоперськими та інвестиційними проектами, а також управління активами та комерційною нерухомістю в Україні та в країнах ЄС. Дмитро Корнієнко є членом RICS (The Royal Institution of Chartered Surveyors) — найбільшої у світі привілейованої організації, що об’єднує оцінювачів та експертів у сфері нерухомості у 146 країнах. Членство в організації означає високий рівень знань та професійність кандидата відповідно до жорстких стандартів Королівського товариства.

Як повідомлялося, з вересня компанія NAI Ukraine також розпочала надавати нову послугу з офісного брокериджу та оцінки активів.

Про NAI Ukraine
NAI Ukraine є частиною NAI Global (входить до ТОП-4 консультантів з нерухомості у світі). За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – понад 700 консалтингових проектів, понад 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Засновник NAI Ukraine Віталій Бойко є автором концепцій Ocean Plaza, Lavina Mall, Blockbuster Mall, Ocean Mall та інших. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global
ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 400 офісів у 55 країнах світу із 7000 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує 45 млрд. доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.

Засновник та CEO компанії NAI Ukraine Віталій Бойко Сьогодні в Україні склалася практика, коли компанія-власник нерухомості самостійно управляє нею. Однак досвід показує, що такий підхід не завжди ефективний. Власники великих активів повинні докладати величезних зусиль на їхнє обслуговування та експлуатацію об'єктів, що, безумовно, відволікає їх від подальшого розвитку та основної діяльності