Ринок офісної нерухомості Києва очікує зниження вакантності

Ринок офісної нерухомості Києва очікує зниження вакантності

28.07.17
Розмір шрифту A- A+

За підсумками 2016 року ринок офісної нерухомості столиці був поповнений введенням в експлуатацію нових черг у бізнес-центрах класу «B»: «Протасов» (4 чер.), «Лагода» (3 чер.), «Ірва» (3 чер.) , БЦ по Лейпцігській, 15 (3 чер.) з сукупною орендованою площею 36,9 тис. м2, говориться в аналітичному звіті компанії NAI Ukraine «Огляд ринків нерухомості Києва за І півріччя 2017 року».

Таким чином, на кінець 2016 року, у Києві більше 100 бізнес- і офісних-центрів, а загальна ринкова пропозиція наблизилася до 1,7 млн. м2.

У першій половині 2017 року нових відкриттів не було, але до кінця року очікується введення близько 25 тис. м2. офісних площ, що продовжує тенденцію уповільнення девелоперської діяльності.

Нагадаємо, що 2016 рік ознаменувався активізацією попиту з боку орендарів: спостерігалася велика кількість переїздів компаній з метою оптимізації комерційних умов оренди, або ж у зв’язку із структурними змінами всередині корпоративів (збільшення / зменшення офісів).

«У 2017 році позитивні настрої бізнесу збереглися, тривають тенденції 2016 року: існуючі компанії використовують ринкові умови для поліпшення комерційних умов. Крім того, зберігається вплив світової тенденції до реорганізації компаній (поглинання, злиття, поділу та інше), у деяких галузях економіки закладаються передумови до розширення бізнесу», – коментує CEO NAI Ukraine Віталій Бойко.

Запитуваний діапазон цін за 1м2 приміщень у бізнес-центрах класу «А» склав 18-30 $ / м2 / міс., В класі «В» 12-18 $ / м2 / міс. (Без урахування ПДВ і експлуатаційних платежів). Вакантність стабільно невисока у порівнянні з попередніми періодами – до 19%, в той час, як у кращих об’єктах ринку не перевищує 10%.

У цих умовах, ймовірно подальше зниження вакантності і стабілізація орендних ставок. Проте, у зв’язку з прив’язкою ціни за м2 до іноземної валюти, стійке зростання ставок відкладеться до стійкої нормалізації макроекономічної ситуації в Україні.

Як повідомлялося, товарообіг в Україні підвищився на 10,7% на фоні рекордного покращення споживчих очікувань.

Дивіться відео повної презентації огляду у прес-центрі Liga.net.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine представляє інтереси NAI Global з липня 2016 року. За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні  NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 375 офісів у 55 країнах світу із 6700 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує  45 млрд.доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.