NAI Ukraine: Представництво NAI Global в Україні запускає послугу оцінки активів

NAI Ukraine: Представництво NAI Global в Україні запускає послугу оцінки активів

04.09.17
Розмір шрифту A- A+

З вересня 2017 року Департамент корпоративної нерухомості NAI Ukraine починає надавати українським клієнтам послугу оцінки активів, про це повідомив CEO NAI Ukraine Віталій Бойко. Нова послуга, що буде надаватися за найвищими світовими стандартами, необхідна для визначення об’єктивної ринкової вартості активів для прийняття нашими клієнтами правильних рішень під час здійснення інвестиційних операцій (купівля або продаж активів).

Серед вказаних послуг найбільш затребуваними є наступні види оцінки: для залучення фінансування, для здійснення трансакцій, для звітності та для прийняття управлінських рішень. При чому, щодо першого виду, то переважну кількість звітів з оцінки українські клієнти замовляють безпосередньо перед здійсненням операції та лише при наявності формальних правил щодо обов’язковості такої оцінки. Натомість, у світовій практиці прийнято керуватися оцінкою активів саме для принятття рішення щодо доцільності самої операції з активом, задовго до прийняття рішення про її здійснення.

«NAI Ukraine оцінює не лише поточну вартість, а й визначає прогнозну оцінку нерухомості у відповідності до міжнародних стандартів, на основі достеменних знань локального ринку та з урахуванням глобальних трендів», — зазначив СEO NAI Ukraine Віталій Бойко. Зокрема, власнику або заставодержателю активу важливо розуміти чи буде економічно доцільно володіти об’єктом в майбутньому або який інвестиційний прибуток отримає покупець від придбання активу.

Крім того, зазначений департамент надає такі послуги консалтингу, як передінвестиційний аналіз (due-diligence), аналіз  найкращого та найефективного використнання активів (best use) та правовий консалтинг. Наприклад, виведення нерухомості з-під судових процесів та оптимізація структури власності наразі є дуже актуальною послугою, адже «чисті» та «прозорі» з юридичної точки зору активи будуть виглядати більш привабливо, в першу чергу в очах іноземних інвесторів..

З 1 липня 2017 вступили в силу нові редакції Міжнародних стандартів оцінки (IVS) та Стандартів оцінки RICS (Red book), які містять нові методи оцінки бізнеса та активів, що не мають широкої розповсюдженості у вітчизняній практиці, але використовуються іноземними інвесторами. Так як найближчим часом можна очікувати зростання кількості інвестиційних угод на ринку комерційної нерухомості України, у яких значну частку складатимуть іноземні інвестиції, оцінка стане більш важливою послугою. Її значення зміститься з формальності до необхідної та обов’язкової передумови для початку перемовин з інвестором.

«Потужний сигнал про можливість здійснення інвестицій в Україні іноземним інституціональним інвесторам дала нещодавна активність компанії «Ашан Ритейл», яка не лише прибала українські активи у вигляді мережі гіпермаркетів «Караван», а й отримала крупний довгостроковий гривневий кредит у члена групи Світового банку — IFC», — розповів керівник Департаменту корпоративної нерухомості  NAI Ukraine Дмитро Корнієнко.

Завдяки міжнародному досвіду нового керівника відділу Дмитра Корнієнка та постійній співпраці з NAI Global, компанія NAI Ukraine надаватиме послугу оцінки активів за світовими стандартами. Доступ до мережі NAI Global, яка включає 7000 професіоналів у 55 країнах, окрім унікальних можливостей для використання найкращих світових практик, надає можливість налагоджувати ділові контакти та пропонувати українські активи на міжнародному рівні.

Багато  клієнтів NAI Global вже представлені в Україні, серед них: General Electrıc, Alphabet, Microsoft, Citigroup, IBM, Jonson&Jonson, Procter&Gamble, PepsiCo, UPS, HP, Coca-Cola, Catterpillar, Oracle, Facebook, Philip Morris, Xerox та інші.

Нагадаємо, напрямок корпоративної нерухомості NAI Ukraine очолив Дмитро Корнієнко, який має 15-річний досвід керівництва девелоперськими та інвестиційними проектами, а також управління активами та комерційною нерухомістю в Україні та в країнах ЄС. Дмитро Корнієнко є членом RICS (The Royal Institution of Chartered Surveyors) — найбільшої у світі  привілейованої організації, що об’єднує оцінювачів та експертів у сфері нерухомості у 146 країнах. Членство в організації означає високий рівень знань та професійність кандидата відповідно до жорстких стандартів Королівського товариства.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine є частиною NAI Global (входить до ТОП 4 консультантів з нерухомості у світі). За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні  NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Засновник NAI Ukraine Віталій Бойко є автором концепцій Ocean Plaza, Lavina Mall, Blockbuster Mall, Ocean Mall та інших. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 400 офісів у 55 країнах світу із 7000 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує  45 млрд. доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.