NAI Global Trendspotting: 4 тенденції нерухомості 2017 року

NAI Global Trendspotting: 4 тенденції нерухомості 2017 року

31.08.17
Розмір шрифту A- A+

The Urban Land Institute випустили звіт про нові тренди 2017 року. Це найактуальніші тенденції ринку нерухомості, що суттєво впливають на те, як агенти “роблять” бізнес у поточному році. Деякі з цих тенденцій формуються поступово і стануть більш артикульованими у наступні роки, інші ж є відносно новими для ринку нерухомості. Незалежно від вашої ролі в індустрії нерухомості, розуміння цих тенденцій гарантує, що ви завжди випереджатимете конкурентів.

Нішеві ринки та нішеві райони

Щораз більше покупців шукають райони, де вони одночасно зможуть жити, працювати та відпочивати, аби мінімізувати час, витрачений на громадський транспорт чи автомобільні затори. Особлива увага приділяється районам, розташованим поблизу міських транзитних вузлів, таких як станції поїзду або станції метро. Райони та громади, що підтримують цю тенденцію – через локальні покращення та доповнення — продовжуватимуть спостерігати значне зростання населення.

Дефіцит робочої сили збільшить витрати на будівництво

Наразі у галузі будівництва залучено набагато менше кваліфікованих робітників, ніж десять років тому. Це пов’язано з низкою економічних причин та соціальних змін, які спричинили зменшення кількості кваліфікованих робітників. Це означає, що витрати на робочу силу стрімко зростають. Сьогодні щораз більше чоловіків і жінок йдуть на будівельні роботи, аби задовольнити високий попит, але отримання належної кваліфікації вимагає немало часу.

Багатофункціональні локації

Щораз більша кількість офісів надають перевагу відкритим офісним планам або дизайну, що має модульні функції, які можна трансформувати у разі зростання бізнесу. Ці простори принципово відрізняються від традиційних офісних приміщень, де кожен мав окремий кабінет. Ці локації можуть використовуватися для різних функцій у межах одного бізнесу, або ж декілька компаній можуть ділити простір.

Mixed use об’єкти з магазинами, приватними та громадськими просторами 

Сьогодні розробники створюють міські простори, що здатні одночасно задовольнити різноманітні потреби мешканців. Такі проекти, окрім житла, пропонують надсучасну інфраструктуру —  басейни, ресторани, спортивні клуби, поштові відділення та магазини. Використання такого підходу не лише підвищує вартість майна, але і жителі таких об’єктів за статистикою рідше перепродають квартири, що також підвищує ринкову вартість житла.

The Urban Land Institute відслідковує зміни у тому, як міста використовують земельні ділянки та ресурси, а також фактори та тренди, що впливають на це. Відповідно до їхнього останнього дослідження, існує ряд нових тенденцій, що продовжують формувати ландшафт нерухомості у 2017 році. Знаючи про ці тенденції, інвестори нерухомості гарантовано отримають більший прибуток.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine є частиною NAI Global (входить до ТОП 4 консультантів з нерухомості у світі). За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні  NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Засновник NAI Ukraine Віталій Бойко є автором концепцій Ocean Plaza, Lavina Mall, Blockbuster Mall, Ocean Mall та інших. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 400 офісів у 55 країнах світу із 7000 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує  45 млрд. доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.