NAI Global: Sustainability та комерційна нерухомість – win-win для девелоперів та інвесторів?

NAI Global: Sustainability та комерційна нерухомість – win-win для девелоперів та інвесторів?

04.10.17
Розмір шрифту A- A+

Sustainability (далі – екологічність) у секторі нерухомості наразі залишається на порядку денному численних компаній. Екологічність формує низку викликів у житловому секторі –  девелопери змушені шукати методи збирання дощової води, альтернативні джерела енергії і т.д., проте при цьому вартість комерційної нерухомості зростає. Ось як девелопери комерційної нерухомості підвищують екологічність своїх об’єктів.

Від використання відновлювальних джерел енергії до зелених покрівель, екологічність вже стала невід’ємною частиною розвитку комерційної нерухомості. Орендарі, інвестори та міста заохочують девелоперів створювати безпечні для навколишнього середовища та енергоефективні проекти. Девелопери, на кшталт Prologis і Trammell Crow Company, створюють екологічно відповідальну ділову практику та екологічно безпечні об’єкти.

Розробники докладають щораз більше зусиль для артикулювання та досягнення цілей екологічного розвитку. Інвестори цікавляться екологічними програмами девелоперів, і ті у свою чергу удосконалюють програми екологічного розвитку для залучення інвесторів та інвестицій. Новітні стандарти допомагають зробити промисловість більш ефективною завдяки оптимізації споживання води, поліпшенню контролю освітлення та покращенню системи опалення та кондиціонування.

Проекти з питань екологічного розвитку

Boston Properties вдалося у 2016 році створити найбільш екологічну будівлю у Бостоні. У 17-ти поверховому об’єкті (425 000 кв.м) mixed-use є 14 вертикальних вітрових турбін, система збирання дощової води та високоефективна система кондиціонування повітря. У Salesforce Tower орендарі можуть використовувати мобільні додатки для керування кондиціонуванням та освітленням у своїх офісах.

Девелоперська компанія Prologis запланувала досягти скорочення викидів парникових газів на 20% до 2020 року, і досягла скорочення на 22% вже у 2016 році. Це стало можливим завдяки ретельному вивченню використання енергії та газу, обслуговування транспортних засобів, переїздів працівників та ділових поїздок .

Що чекає на девелоперів

Девелопери планують співпрацювати з компаніями з метою збільшення використання поновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Минулого року  Boston Properties отримали 1 млн. КВт-год завдяки поновлюваним джерелам енергії, і наразі планують встановити нові джерела відновлюваної та альтернативної енергії, такі як вертикальні вітрові турбіни, системи сонячного та / або систем комбінованого виробництва енергії у більшості своїх нових об’єктів.

Що стимулює екологічність у комерційній нерухомості

Низка факторів зробила екологічність мейнстрімом у галузі комерційної нерухомості, та все ж найбільший вплив тут мають саме очікування орендаря. Акцент на екологічність будівлі є однією з найкращих маркетингових тактик для комерційного будівництва. LEED сертифікація вже стала нормою для багатьох міст та будівель класу A в Сполучених Штатах. Екологічна свідомість також є ключовим елементом корпоративної культури компаній.

Таким чином, екологічність будівель має цілу низку переваг і потенціал для створення більш екологічно чистих міст для людей.