Новий офісний тренд — можливість монетизувати вільний простір?

Новий офісний тренд — можливість монетизувати вільний простір?

22.08.17
Розмір шрифту A- A+

У сфері офісної нерухомості набуває популярності тенденція, рушієм якої стали нетрадиційні об’єкти нерухомості. Нові концептуальні простори пропонують кілька варіантів “нішевих” послуг — погодинна оренда приміщення для зборів та засідань, а також конференц-залів, які раніше, як правило, “здавалися” лендлордом.

Серед “варіацій на тему” —  кафе з кімнатами для переговорів та місцеві ресторани, які спозаранку відкривають двері для ділових бранчів та обідніх зустрічей. Так до чого призведе ця тенденція?

Агенти, що пропонують креативні шляхи використання офісних приміщень, мають на меті надати компаніям, що орендують/мають у власності офісне приміщення, можливість знизити витрати завдяки розумному використанню вільних квадратних метрів.

У першому кварталі 2017 року у США відбулося падіння попиту на офіси,  і кількість поглинених офісних приміщень стала найменшою за останні 5 років. У результаті цього, попит на сторонніх провайдерів стрімко зростає, і щораз більше компаній користуються можливістю заробити на цьому.

Так, наприклад, івент-хаб “Bizly” у квітні створив інтернет-платформу, що допомагає корпораціям контактувати з локаціями, які пропонують spaces для  зустрічей та заходів. Користувач Bizly може забронювати приміщення для засідань у розкішному готелі — це зручно як для замовника, так і для готелю, адже конференційні зали, як правило, використовуються недостатньо.

Bizly має певну подібність до онлайн туристичних агентств, адже, так само як у туристичному бізнесі, тут задіяні численні локації — готелі, ресторани, гольф-клуби, боулінги, щоб дозволити клієнту обрати місце для зустрічей та івентів .

Вже зараз Bizly користується популярністю — наразі підписано понад 400 договорів із готелями, серед яких —  відомі бренди The Four Seasons та Starwood. Платформа вже встигла зібрати 1,5 мільйона доларів венчурного капіталу, і найближчим часом планується ще один фандрайзінг.

“Останнім часом спостерігається значне збільшення користувачів нашої платформи”, — розказує CEO Ron Shah. “Наша основна мета — продовжувати вдосконалювати функції, аби задовольнити усі запити користувачів”.

Компанія Fast також пропонує ідеї щодо використання вільних офісних приміщень після робочого часу. До них відносяться:

· Книжкові гуртки. Прихильникам літератури доводиться десь зустрічатися, так чому б не у вашому офісі? Такі гуртки часто обирають просторі приміщення та зручні конференц-зали.

· Нічний догляд за дітьми. Догляд за малечею вдень — справа проста та зрозуміла, та що ж до дітей батьків, які працюють у нестандартні зміни? Якщо підійти до справи творчо, офісні приміщення можуть стати комфортним та безпечним місцем для догляду за дітьми у час, коли їхні батьки працюють.

· Тренінги професійного розвитку.У сучасному світі працівників постійно закликають до професійного вдосконалення. Тому інвестувати у розвиток співробітників шляхом надання офісних приміщень для різноманітних курсів підвищення кваліфікації — раціональне рішення для власників офісів.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine є частиною NAI Global (входить до ТОП 4 консультантів з нерухомості у світі). За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні  NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Засновник NAI Ukraine Віталій Бойко є автором концепцій Ocean Plaza, Lavina Mall, Blockbuster Mall, Ocean Mall та інших. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 375 офісів у 55 країнах світу із 6700 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує  45 млрд.доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.