NAI Global: 5 речей, які варто знати про блокчейн та комерційну нерухомість

NAI Global: 5 речей, які варто знати про блокчейн та комерційну нерухомість

22.05.18
Розмір шрифту A- A+

Більшість людей мають дуже загальне уявлення про блокчейн у контексті криптовалюти. Оскільки технологію, що лежить в основі роботи віртуальної валюти, зараз широко адаптують для використання і в інших галузях бізнесу, компанії, що працюють у секторі комерційної нерухомості, вже починають готуватись до «нових віянь». Ось 5 фактів, які варто знати про блокчейн та комерційну нерухомість.

Що таке блокчейн?

До цього часу технологія блокчейн використовувалась для убезпечення віртуального переказу коштів. Кожен блок «ланцюжка» містить інформацію про транзакцію, що позначена часом проведення та зашифрована. Цю інформацію не можна змінити або підтасувати. Після того, як всі учасники блокчейну переглянуть та підтвердять її, внести зміни в неї буде неможливо. Жоден з користувачів блокчейну не може повернутись назад та внести зміни.

Кожного разу, коли проводиться якась дія, вона додається у блокчейн за допомогою алгоритмів, що роблять кожну транзакцію дійсною. Потім в рахунок додають інформацію у реальному часі, і її вже неможливо змінити.

Яким чином працює блокчейн в комерційній нерухомості?

Лише подумайте про те, як багато інформації містить транзакція в бізнесі комерційної нерухомості.

До такої інформації належить офіційна документація, яку потрібно підписати та затвердити, також документи фінансового плану, різноманітні довідки, застави, що оплачуються через віртуальну мережу, або ж упорядковуються через неї. Якщо кожна транзакція здійснювалася б за допомогою блокчейну, прозорість такого переказу зростала б та знижувався відсоток шахрайства під час фінансових операцій у комерційній нерухомості.

Оскільки бази даних MLS прикріплені до бази даних блокчейну, деталі кожного об’єкту власності стають доступними для перегляду та підтвердження кожним учасником «ланцюжка», незалежно від того, підписаний він на певний MLS чи ні. Також передбачено лише одну платформу, на якій міститимуться всі об’єкти нерухомості, адже це допоможе зменшити кількість похибок та пропусків. Більше того, така технологія зробить інформацію значно точнішою, що допоможе пришвидшити процес підтвердження, а це, в свою чергу, зменшить тривалість транзакцій.

За словами сера Тіма Бернерса-Лі – людини, яка запатентувала ідею про створення Весвітньої павутини – блокчейн перейме владу над інформацією користувачів просто з рук великих корпорацій та віддасть її назад тим самим користувачам, як і планувалось спочатку. Водночас він застерігає, що система, в якій бази даних з такою «крихкою» та важливою інформацією не контролюються ніким на офіційному рівні, веде за собою невід’ємні «мінуси».

Який вплив матиме блокчейн на комерційну нерухомість?

Блокчейн ось-ось зустріне свою «зіркову годину», що відбудеться за сприяння інвесторів. Минулого року сума, витрачена інвесторами на стартапи, що базувались на блокчейні, сягнула 250 мільйонів доларів. Лише за перший квартал 2018 року ця цифра подвоїлась до 500 мільйонів доларів з копійками. Різноманітні проекти, що варіюються від застосування блокчейну для більшого убезпечення голосувань до автоматизації транзакцій у комерційній нерухомості через Смарт-контракти свідчать про значниц вплив цієї технології на ринок комерційної нерухомості.

Факт в тому, що GlobeSt повідомив про першу офіційну транзакцію, що була убезпечена за допомогою технології блокчейн у США. Propsy – компанія, що спеціалізується на блокчейні та сприяє просуванню цієї технології у комерційній нерухомості. Ця транзакція була частиною програми-тестування між стартапом та двома іншими компаніями, діяльність яких спрямована на розбудову реєстру з продажів комерційної нерухомості, здійснених з використанням блокчейну.

Де в комерційній нерухомості можна знайти технологічні тренди, пов’язані з блокчейном

Перед тим, як комерційна нерухомість освоїть технологію блокчейн, важливо прорахувати всі особливості цієї технології. Якщо ця технологія зможе досягти всіх тих цілей, що їх поставили перед собою іноватори, то розглядати майбутнє, в якому Смарт-контракти та блокчейн на віртуальному рівні витіснять потребу у брокерах та агентах комерційної нерухомості – не так вже й помилково.  Саме тому є велика необхідність у тому, аби агенти постійно слідкували за тим, в якому саме напрямку рухається блокчейн на ринку комерційної нерухомості.

Читайте також: