NAI Global: 3 способи, у які Smart City змінюють нерухомість

NAI Global: 3 способи, у які Smart City змінюють нерухомість

18.08.17
Розмір шрифту A- A+

Ми часто чуємо словосполучення “розумне місто”,  але що саме означає цей термін? Крім того, як поява розумних міст вплине на ринок нерухомості тепер та у майбутньому? Розгляньмо три способи, у які “розумні міста” змінять галузь нерухомості.

Передусім, що таке розумне місто? Основою цієї концепції є ефективність у всіх сферах — комунікація, інфраструктура, мобільність, енергетика та послуги. Підйом малих міст у США очолює Бостон, один з районів якого, — Seaport Innovation District, — став домом для технологічних компаній та громад, що допомагають просувати концепції “розумного міста”. Те саме відбувається у Нью-Йорку, Колумбусі, Огайо, Роанок та Вірджинії.

Як саме розумне місто трансформує нерухомість? Ось три аспекти, на які варто звернути увагу:

Попит на житло збільшиться

Із надшвидким розвитком технологічного сектору, розвиток районів та підтримка бізнесу у галузі призведе до створення нових робочих місць, що у свою чергу призведе до залучення нових фахівців, які потребуватимуть житла. Крім того, зростання населення також створить попит на житло зі специфічними рисами, що безпосередньо пов’язані з розумним містом: високим рівнем заробітної плати, зручним громадським транспортом, доступністю різноманітних послуг та можливістю спілкування з державними посадовими особами через соціальні мережі. З ростом розумних міст відбувається підвищення рівня життя.

Нерухомість отримує вигоду від нижчих витрат

Через зниження операційних витрат, розумні міста матимуть можливість переадресовувати кошти на інші проекти та залучати розробників, які створюватимуть об’єкти з особливою увагою до переваг інфраструктури.

У Колумбусі агрегація високотехнологічних компаній перетворилася на район, створений завдяки гранту на  40 млн доларів та ще 10 млн доларів від компанії Vulcan Inc., яку очолює інвестор Пол Аллен. Завдяки розумним інвестиціями, зробленими діловою спільнотою міста, ця сума збільшилися вдесятеро.

Будинки зміняться зовні та функціонально

Фізична безпека та емоційна задоволеність — це дві основні цілі Smart City, які, попри свою високотехнологічну сутність, у кінцевому підсумку призначені для задоволення потреб людей. Це проявляється різними способами, у тому числі завдяки появі мікроквартир для Baby Boomers і Millennials. Завдяки постійним інвестиціям в інфраструктуру, орієнтовану на ефективне функціонування для покращення якості життя людей, державні структури також удосконалять алгоритми роботи, аби краще зрозуміти населення, і навіть зможуть виявляти потенційні проблеми у сфері нерухомості, перш ніж вони виникнуть.

Як зазначає Wall Street Journal, “у Новому Орлеані, як і у більшості американських міст, є програма пожежної безпеки, що передбачає встановлення детекторів диму для мешканців міста. До недавнього часу програма передбачала, що жителі повідомлятимуть про пожежу через пристрої пожежної безпеки”. Проте сьогодні Служба ефективності та підзвітності міста змогла визначити найбільш небезпечні для пожежі міські блоки, і встановити 18 000 детекторів диму. Таким чином, тепер розумні міста у прямому сенсі здатні рятувати життя.

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine представляє інтереси NAI Global з липня 2016 року. За підсумками першого року діяльності, NAI Ukraine зайняла лідерські позиції у сегменті надання лізингових послуг на ринку торгової нерухомості Києва. Так, з 1,273 млн м2 площ, які зараз знаходяться у лізингу в Києві, 823 тис. м2 або 65% здаються брокерами компанії NAI Ukraine. Сьогодні  NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Ocean Mall, Blockbuster Mall та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 375 офісів у 55 країнах світу із 6700 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує  45 млрд.доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.