NAI Global: 3 способи, у які логістика «останньої милі» впливає на місцеві ринки комерційної нерухомості

NAI Global: 3 способи, у які логістика «останньої милі» впливає на місцеві ринки комерційної нерухомості

19.07.17
Розмір шрифту A- A+

Доставка «останньої милі» (Last-mile delivery)  – це процес постачання продукту до кінцевого отримувача. Оскільки онлайн-комерція стає дедалі популярнішою, доставка товару в той самий або наступний день стає пріоритетним завданням для багатьох компаній. Це означає те, що ставка на «останню милю» стала такою високою, як ніколи раніше, адже покупці тепер очікують більше від онлайн-шопінгу. Якщо Ви думаєте, що логістика «останньої милі» має вплив лише на Інтернет-магазини, то Ви помиляєтесь. Вона також впливає на сектор комерційної нерухомості, і цей вплив проявляється наступним чином:

1. Підвищений попит на складські приміщення

Такий попит на складські приміщення вже призвів до збільшення орендних ставок у США, де ціни за останні два роки виросли на 10%. Саме тому центри онлайн-шопінгу відчули певні проблеми, пов’язані зі своєчасною доставкою товарів. А це, у свою чергу, призвело до необхідності використання послуг центрів «останньої милі», які можуть гарантувати відповідну швидкість доставки. Якщо ж говорити про ринок комерційної нерухомості, то тут існує потреба в розподільних складах, на яких товар зберігається і звідки транспортується. А у великих містах, де простір обмежений, підвищений попит на розподільні склади зумовлює потребу в промисловій нерухомості.

2. Відчутний ріст в окремих містах

За прогнозами, мережа складських приміщень буде розвиватись у великих містах Сполучених Штатів. Планується розширення мережі складських приміщень «останньої милі», які будуть обладнані сучасними розумними технологіями. А це означає, що інвестори та забудовники можуть потребувати більшої кількості виробничих робочих приміщень поблизу.

3. Переміщення у міста

Історично склалося, що центри розподілу товарів онлайн-комерції були розташовані у віддалених районах міст чи у сільській місцевості, де ціни на нерухомість значно нижчі. Однак, сьогодні інвестори можуть сподіватись на появу пунктів «останньої милі», які займаються обробкою і виконанням замовлень, у великих містах. Хоча така ситуація зумовлена, головним чином, потребою у швидкій доставці товарів у найбільші населені пункти, не можна також виключати зв’язок між міграційним способом життя сучасного населення і прогресуючим розвитком сервісу «останньої милі».

Про розвиток та населення

Тепер, коли інтернет-шопінг став ефективним та зручним, торгові точки частково втрачають свою привабливість, особливо через покупців-мілленіалів. Це, у свою чергу, призвело до більшої затребуваності складських і логістичних компаній, оскільки покупці бажають, щоб їхні товари надходили вчасно.

Це не означає, що центри доставки «останньої милі» із часом втрачатимуть свою популярність. Навпаки, їхня кількість зростатиме з кожним роком. Хоча неможливо передбачити зі 100% точністю, який регіональний ринок виграє найбільше від інвестування у центри доставки «останньої милі», проте вже зараз зрозуміло, що такі центри розподілу будуть ставати більш популярними у містах з підростаючим молодим поколінням. Врешті-решт, затребуваність таких центрів доставки викликана потребою у більш якісному обслуговуванні місцевого населення.

Читати в оригіналі: http://www.naiglobalnewslink.com/cre-outlook/3-ways-last-mile-delivery-is-impacting-local-cre-markets

Про NAI Ukraine

NAI Ukraine представляє інтереси NAI Global в Україні. Сьогодні компанія є лідером у сферах консалтингу та лізингу комерційної нерухомості. NAI Ukraine – консультант та лізинговий агент наймасштабніших українських проектів у галузі комерційної нерухомості, серед яких Lavina Mall, Rive Gauche, Ocean Mall, Blockbuster Mall, ТРЦ “Південний” та інші численні проекти. Досвід команди – більше 700 консалтингових проектів, більше 100 введених в експлуатацію об’єктів та понад 3 млн. кв. м. зданих в оренду. Більш детальна інформація – за посиланням http://naiukraine.com

Про NAI Global

ТОП-4 найбільших консалтингових компаній світу. NAI Global має понад 400 офісів у 55 країнах світу із 7000 співробітниками. Щорічний обсяг угод перевищує  45 млрд.доларів. NAI Global – дочірня компанія C-III Capital Partners, що має в управлінні близько 150 млрд. доларів. У галузі комерційної нерухомості компанія працює 38 років. Більш детальна інформація – за посиланнями www.naiglobal.com та www.naiglobalnewslink.com.